Tęsiasi specialistų mokymai "Psichiką veikiančios medžiagos, priklausomybė ir priklausomybės ligų gydymas"

(paskelbta 19/05/2009)

 

Š.m. balandžio 8 ir 15 d. penkiasdešimt apsaugos ir priežiūros skyrių darbuotojų iš šalies laisvės atėmimo vietų, bendruomenės slaugytojų, bei specialistų ir postinių iš apskričių policijos komisariatų areštinių dalyvavo Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro (UNODC) organizuotose mokymuose "Psichiką veikiančios medžiagos, priklausomybė ir priklausomybės ligų gydymas".

Seminaro metu dalyviai įgijo žinių apie psichiką veikiančias medžiagas, jų poveikį, priklausomybę kaip ligą, sąlygotą galvos smegenų pakitimų, kompleksinį priklausomybių gydymą, priklausomybės nuo opioidų farmakoterapiją, elgesio keitimo modelius. Seminarą, kurio metu buvo naudojami įvairūs mokymo metodai - paskaita, darbas grupėse ir atvejo analizė - vedė Vilniaus priklausomybės ligų centro direktorius, doc. Dr. Emilis Subata ir Socialinės pagalbos ir prevencijos skyriaus vedėja Aušra Malinauskaitė.

Renginio pradžioje informaciją apie teisės aktus, reglamentuojančius sveikatos priežiūrą ir suimtųjų gydymo tęstinumą areštinėse ir tardymo izoliatoriuose pristatė Sveikatos priežiūros tarnybos prie VRM viršininko pavaduotojas Kęstutis Petrauskas.

Seminaro dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijose, domėjosi priklausomybėmis, jos gydymo galimybėmis, pakaitine terapija metadonu, narkotinių medžiagų poveikiu, poekspozicine profilaktika įsidūrus ŽIV ar hepatitu C užkrėsta adata darbo metu. Pareigūnai pasidalino darbo patirtimi kaip atpažinti asmenį, pavartojusį narkotinių ir psichotropinių medžiagų bei kylančiomis problemomis su kolegomis. Mokymai parodė, kad tokio pobūdžio informacija yra reikalinga, o dalyviai išreiškė norą, jog tokie mokymai būtų organizuojami nuolatos.

 

Atgal į naujienas