Lygių įtraukimo intervencijos metodas

(paskelbta 09/12/2009)

 

2009 m. lapkričio 10-14 d. Siguldoje (Latvija) vyko seminaras "Lygių įtraukimo intervencijos metodas (LĮI)". Seminaro tikslas - pristatyti lygių įtraukimo intervencijos (angl. peer driving intervention - PDI) metodą, naudojamą žalos mažinimo programose nedalyvaujančių švirkščiamųjų narkotikų vartotojų (ŠNV) įtraukimui ir apmokymui ŽIV/AIDS prevencijos įgūdžių. Tai labai aktualu Lietuvai ir Latvijai, nes šiose šalyse ŠNV yra sunkiai specialistų pasiekiama ir į ŽIV/AIDS prevencines programas įtraukiama asmenų grupė.

Seminaro metu dalyviai įgijo praktinių LĮI metodo taikymo savo darbe įgūdžių ir išlaikę baigiamąjį egzaminą įgijo sertifikatus. Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai, siekiant pradėti diegti LĮI metodą Kaune, Mažeikiuose, Alytuje ir Vilniuje. Pastaruosiuose dviejuose miestuose planuojama lygių įtraukimo intervencijos metodą pradėti taikyti dar iki 2009 metų pabaigos.

Seminaras organizuotas įgyvendinant UNODC projektą "ŽIV/AIDS prevencija ir priežiūra tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų bei nuteistųjų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje". Seminarą vedė Tarptautinio ŽIV/AIDS Aljanso Ukrainoje LĮI programos vadovė Aleksandra Datsenko ir UNODC ŽIV ekspertas Vilnis Meiers. Iš Lietuvos seminare dalyvavo specialistai, dirbantys žemo slenksčio paslaugų kabinetuose Vilniuje, Kaune, Mažeikiuose, Šiauliuose ir Alytuje.

...

padidinti

padidinti

padidinti

Atgal į naujienas