Tarptautinė konferencija "Bausmių vykdymo sistema: dabartinė situacija ir ateities perspektyvos"

(paskelbta 18/02/2009)

 

Š.m. vasario 10 d. Vilniuje įvyko tarptautinė Kalėjimų departamento prie LR Teisingumo ministerijos 90-mečiui skirta konferencija "Bausmių vykdymo sistema: dabartinė situacija ir ateities perspektyvos", kurioje dalyvavo virš 100 žinomų penitencinės srities specialistų iš Lietuvos bei užsienio šalių. Šią konferenciją Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro (UNODC) projekto biuras Baltijos šalims organizavo kartu su Kalėjimų departamentu prie LR Teisingumo ministerijos.

Konferenciją pasveikino Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Remigijus Šimašius, Nyderlandų Karalystės ambasadorė Lietuvoje Annemieke Ruigrok ir projekto biuro (UNODC) Baltijos šalims vadovė Signe Rotberga. Sveikinimą konferencijai perdavė Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

Kalėjimų departamento prie LR Teisingumo ministerijos direktorius Saulius Vitkūnas pristatė Lietuvos bausmių vykdymo sistemos istoriją, pasiekimus ir iššūkius nuo 1919 iki 2009 m. Vokietijos, Norvegijos bei Šveicarijos ekspertai apžvelgė pagrindines sveikatos priežiūros kalinimo įstaigose problemas, analizavo nusikalstamumo, susijusio su narkotikais, mažinimo Europos kalėjimuose tyrimo rezultatus bei Europos kalėjimų populiacijos charakteristikas pagal nusikaltimų pobūdį ir bausmės trukmę.

Aktyvaus dalyvių dėmesio susilaukė panelinė diskusija ,,Šiuolaikinis požiūris ir atsakas į ŽIV ir narkotikus kalinimo įstaigose", kurioje problemas, susijusias su narkotikais kalėjimuose ir jų sprendimo būdus pristatė Vokietijos, Rumunijos, Švedijos, Norvegijos ir Latvijos specialistai. Dalyviai diskutavo apie palaikomojo gydymo metadonu tikslus bei įgyvendinimą, taip pat apie kalinimo įstaigų bei visuomeninių paslaugų teikėjų bendradarbiavimą, bei nevyriausybinių organizacijų įtraukimą. UNODC biuro Rumunijoje atstovė Catalina Iliuta pasidalino patirtimi apie švirkštų ir adatų keitimo bei palaikomojo gydymo metadonu programų įgyvendinimą Rumunijos kalėjimuose. Latvijos Respublikos teisingumo ministerijos delegatė Olga Zeile seminaro dalyvius informavo apie naująją nacionalinę ŽIV programą, kurioje didelis dėmesys skiriamas ŽIV prevencijai laisvės atėmimo vietose. Ursula Scheben - Winkelhog iš Vokietijos bei Anders Nystedt iš Švedijos analizavo palaikomojo gydymo metadonu bei užkrečiamųjų ligų gydymo klausimus kalinimo įstaigose. Tuo tarpu seminaro dalyviai iš Lietuvos dalinosi nuomonėmis apie pagrindines palaikomojo gydymo metadonu šalies kalėjimuose kliūtis.

UNODC projekto biuro Baltijos šalims vadovė Signe Rotberga priminė, jog laisvės bausmes atliekantys asmenys yra mūsų visuomenės dalis, bei akcentavo, kad viskas, kas yra daroma ar nedaroma dėl kalinių bei personalo apsaugos nuo infekcinių ligų, tiesiogiai įtakoja ir visuomenės sveikatą už kalininio įstaigų ribų. Priemonės, kurių reiktų imtis, siekiant sumažinti ŽIV perdavimo riziką kalinimo įstaigose, yra įrodytos ir patvirtintos tyrimais, todėl kiekviena šalis privalo atsakingai veikti pagal tarptautinius kalinimo įstaigų, sveikatos bei žmogaus teisių standartus.

 

Programa and pristatymai Nuotraukų galerija
Atgal į visas naujienas