Baigiamoji UNODC projekto konferencija vyks Rygoje

(paskelbta 17/03/2011)

 

2011 m. kovo 24-25 d. viešbutyje "Radisson Blue Hotel Latvija" (Elizabetės g. 55, Ryga) įvyks baigiamoji UNODC projekto "ŽIV/AIDS prevencija ir priežiūra tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų bei nuteistųjų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje" konferencija.

Pagrindinis ŽIV infekcijos plitimo būdas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra švirkščiamųjų narkotikų vartojimas, todėl Baltijos šalyse ŽIV paplitimas tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų (ŠNV) yra gerokai didesnis nei kitose Europos Sąjungos valstybėse. 2006 m. Jungtinių Tautų šalys narės įsipareigojo gerinti prieigą prie ŽIV prevencijos ir gydymo paslaugų užtikrinant visuotinę prieigą iki 2010-ųjų metų. Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuras (UNODC), padėdamas siekti šio užsibrėžto tikslo, minimu laikotarpiu įgyvendino projektą "ŽIV/AIDS prevencija ir priežiūra tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų bei nuteistųjų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje". Projektą finansuoja Nyderlandų vyriausybė, kuri per 4 metus šio projekto įgyvendinimui skyrė daugiau nei 5 milijonus JAV dolerių.

Paskutiniais projekto įgyvendinimo mėnesiais, svarbu įvertinti, kokia apimtimi projekto tikslas - pagerinti ŽIV prevencijos paslaugų kokybę ir prieinamumą švirkščiamųjų narkotikų vartotojams bei sukurti palankią politinę aplinką ŽIV/AIDS politikos įgyvendinimui - buvo pasiektas. Šios konferencijos metu bus aptarti projekto rezultatai bei pristatyta tarptautinio eksperto parengtos projekto įvertinimo ataskaitos rekomendacijos. Politikos formuotojai ir paslaugų teikėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos susipažins su pagrindiniais pasiekimais ir analizuos nacionalinio atsako į ŽIV epidemiją ateities iššūkius. Konferencijos dalyviams bus pristatyti kitų Europos šalių gerosios praktikos pavyzdžiai, nevyriausybinės ir vyriausybinės organizacijos stendiniuose pranešimuose ir dalindami informacinę medžiagą pristatys savo veiklą, dalis kurios buvo įgyvendinta UNODC projekto rėmuose.

Dėl papildomos informacijos apie konferenciją galite kreiptis telefonu 8 5 2107410.

 

Konferencijos programa

 

Atgal į naujienas
PROVISION OF METHADONE MAINTENANCE THERAPY IN POLICE CUSTODY CENTRES IN LITHUANIA