Starptautiska konference par veselības aizsardzību cietumos

(ievietots 15/12/2009)

 

UNODC Projekta birojs Baltijas valstīs atbalstīja Baltijas delegācijas dalību starptautiskajā konferencē "Veselības aizsardzība cietumos: izplatītāko infekcijas slimību profilakse un kontrole ieslodzījuma vietās", kura notika no š.g. 29. līdz 31.oktobrim Madridē.

Konferenci apmeklēja vairāk kā 300 dalībnieki no 65 pasaules valstīm. Spānija kā konferences norises vieta tika izraudzīta tādēļ, ka tā prasmīgi ir organizējusi veselības aprūpi ieslodzījuma vietās un panākusi ievērojamu HIV un citu infekcijas slimību izplatības samazināšanos.

Konferences mērķis bija informēt un rosināt diskusiju par atkarības no narkotiskām vielām, par HIV/AIDS, tuberkulozes, hepatīta C, seksuāli transmisīvo infekcijas slimību profilaksi un ārstēšanu cietumos. Tāpat konferences laikā klātesošie tika informēti par citu valstu pieredzi un labo praksi, norādot uz nepieciešamību uzlabot veselības aprūpi cietumos un iekļaut to kopējās sabiedrības veselības politikas nostādnēs.

..

Palielināt

No kreisās:  Remigijus Gliaudelis,  Evija Dompalma, Valērijs Sergejevs,  Regina Fedosejeva,  Signe Rotberga

Latvijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes Medicīnas daļas vadītāja Regīna Fedosejeva uzstājās ar ziņojumu par tuberkulozes izplatību ieslodzījuma vietās, kā arī par ekonomiskās krīzes ietekmi uz veselības aprūpi cietumos. Savukārt Vladas Kasperūnas, Lietuvas Cietumu Departamenta Medicīnas daļas vadītājs sniedza pārskatu par HIV/AIDS, vīrusu hepatītu un tuberkulozes izplatību Lietuvas cietumos.

Konferences laikā tika izstrādāts dokuments - Madrides rekomendācijas, - kura gala versija šobrīd tiek saskaņota ar visām ieinteresētajām pusēm.

 

Lai iegūtu vairāk informāciju par konferenci, lūdzu apmeklējiet:

http://www.prisonhealthconference2009.com/

 

Papildus informācija par veselības aizsardzību cietumos ir atrodama Pasaules Veselības Organizācijas interneta mājas lapā:  http://www.euro.who.int/prisons/publications/20050610_1

 

Konferences prezentācijas:


Atpakaļ uz ziņu sadaļu