Seminārs "Narkotiku kaitējuma mazināšana: farmakoterapijas pieejamība"

(ievietots 20/01/2009)

 

ANO Narkotiku un noziedzības birojs (United Nations Office on Drugs and Crime - UNODC) sadarbībā ar LR Iekšlietu ministriju 2008.gada 5.decembrī organizēja semināru "Narkotiku kaitējuma mazināšana: farmakoterapijas pieejamība".

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Latvijā veikta pētījuma "Farmakoloģiskas opioīdu atkarības ārstēšanas novērtēšana Latvijā" rezultātiem, kā arī ar Eiropas Savienības dalībvalstu pieredzi farmakoterapijas kvalitātes un pieejamības nodrošināšanā.

Paneļdiskusijas laikā savu redzējumu par narkotiku kaitējuma mazināšanas iespējām Latvijā pauda nozares eksperti - Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Rinalds Muciņš, Iekšlietu ministrijas Plānošanas, koordinācijas un kontroles departamenta direktora vietnieks Jānis Bekmanis, Latvijas Narkologu asociācijas priekšsēdētāja Astrīda Stirna un Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta Kriminālsodu izpildes politikas nodaļas vadītāja Kristīne Ķipēna.

Seminārā piedalījās vairāk kā 40 dalībnieki no dažādām institūcijām - ministrijām, valsts aģentūrām, Valsts probācijas dienesta, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, cietumiem, kā arī reģionos praktizējoši narkologi un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Daudzi semināra dalībnieki aktīvi iesaistījās diskusijās darba grupu laikā un uzdodot jautājumus nozares ekspertiem.

Darba grupu laikā tika apzināti gan normatīvie akti, kas kavē farmakoterapijas ieviešanu ieslodzījuma vietās, gan runāts par ārstēšanas organizatoriskajiem aspektiem, kā arī risināti jautājumi par farmakoterapijas kvalitātes uzlabošanu. Kā semināra galveno ieguvumu dalībnieki atzīmēja iespēju aktualizēt farmakoterapijas pieejamības jautājumu visām iesaistītajām pusēm klātesot un kopīgi meklēt iespējas, lai uzlabotu pieejamību farmakoloģiskai opioīdu atkarības ārstēšanai.

 

Bilžu albums Atpakaļ uz ziņu sadaļu