Jaunā ASV Nacionālā HIV/AIDS stratēģija

(ievietots 22/09/2010)

 

2010.gada 13.jūlijā ASV Baltais nams publicēja Nacionālo HIV/AIDS stratēģiju, pievēršot uzmanību vīrusam, kas ASV inficē aptuveni 56 000 cilvēku katru gadu. Šobrīd Amerikā ir vairāk kā 1,1 miljons HIV pozitīvu iedzīvotāju. Jaunajā ASV Nacionālajā HIV/AIDS stratēģijā ir atzīta adatu un šļirču maiņas programmu efektivitāte HIV izplatības ierobežošanā.

Stratēģijā ir atsauces uz vairākiem pētījumiem, kuri apstiprinājuši, ka, nodrošinot injicējamo narkotiku lietotājus (INL) ar steriliem injicēšanas piederumiem, ievērojami samazinās risks inficēties ar HIV un palielinās iespēja, ka INL iesaistīsies kādā narkomānijas ārstēšanas programmā. Šļirču un adatu programmas ir biomedicīniskas un uzvedības maiņu veicinošas programmas, kuru rezultātā nav novērota narkotiku lietošanas palielināšanās.

Bez tam, citi stratēģijā minētie pētījumi pierāda, ka visaptverošas profilakses un narkomānijas ārstēšanas programmas, tostarp šļirču maiņa, ir būtiski samazinājušas jauno HIV infekcijas gadījumu skaitu INL vidū - kopš 1990.gada vidus tas samazinājies par 80%.

Normatīvo aktu izmaiņas tagad ļauj finansēt adatu un šļirču maiņas programmas gan ASV, gan citās valstīs caur ASV Starptautiskās attīstības aģentūru (USAID, United States Agency for International Development) un Prezidenta ārkārtas AIDS palīdzības programmu (PEPFAR, President's Emergency Plan for AIDS Relief), kas ir pasaulē lielākais atsevišķais HIV/AIDS programmu finansējuma avots. Šīs programmas līdzekļi būs pieejami arī HIV profilakses programmām Austrumeiropas un Vidusāzijas valstīs, kur darbojas USAID. 1

 

ASV Nacionālā HIV/AIDS stratēģija - http://aids.gov/federal-resources/policies/national-hiv-aids-strategy/nhas.pdf

 

Atpakaļ uz ziņu sadaļu
PROVISION OF METHADONE MAINTENANCE THERAPY IN POLICE CUSTODY CENTRES IN LITHUANIA