Latvijas un Lietuvas labā pieredze tiek prezentēta starptautiskā konferencē

(ievietots 27/07/2010)

 

Š.g. 24. un 25.jūnijā Londonā Latvijas un Lietuvas pārstāvji informēja 2.Eiropas līmeņa konferences "Narkotikas, alkohols un tieslietu sistēma: ētika, aktivitāšu efektivitāte un izmaksas" dalībniekus par Baltijas valstīs ieviestajām jaunajām HIV profilakses aktivitātēm. Natālija Praliča no Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem stāstīja par sadarbības tīklu veidošanu, lai nodrošinātu jaunajiem likumpārkāpējiem mērķtiecīgu apmācību par HIV un narkotikām. Kestutis Petrauskas no Lietuvas Iekšlietu ministrijas klātesošos iepazīstināja ar normatīvo regulējumu, kurš nosaka metadona terapijas turpināšanu īslaicīgās aizturēšanas izolatoros. Minētās aktivitātes tika ieviestas UNODC projekta "HIV profilakse un aprūpe injicējošo narkotiku lietotāju vidū un ieslodzījuma vietās Igaunijā, Latvijā un Lietuvā".

Konferencē piedalījās gan profesionāļi, gan pakalpojumu saņēmēji no dažādiem sektoriem: veselības un sociālās aprūpes, ieslodzījuma vietu, probācijas, policijas, augstākās izglītības, sabiedrisko organizāciju u.c. Konferences laikā tika aplūkots plašs HIV profilakses aktivitāšu spektrs, sākot no kaitējuma mazināšanas līdz narkotiku atkarības ārstēšanai, kā arī tika diskutēts kā visefektīvāk kobinēt dažādas aktivitātes.

Konferences galvenās tēmas:

  • Pieejamība un līdzvērtība - kādas ir pakalpojumu saņēmēju tiesības; vai viņi ir "pacienti vai cietumnieki"?
  • Pierādījumi un efektivitāte - kuras ir visefektīvākās aktivitātes un kā to var pierādīt?
  • Kā mēs varam savienot dažādas pieejas un izveidot sistēmu, kura balstīta uz izvēli un dažādību?
  • Kurš nolemj kas un kad tiek piedāvāts - kā mēs nodrošinām "informētu piekrišanu" un vai var izmantot piespiedu metodes?
  • Kādu lomu spēlē pakalpojumu saņēmēji sistēmas izveidē un pakalpojumu sniegšanā?
Papildus informāciju par konferenci un prezentācijas ir pieejamas oficiālajā konferences mājas lapā http://www.connectionsproject.eu/conference2010.

 

.

No kreisās: Kęstutis Petrauskas, Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Veselības aprūpes pakalpojumu nodaļas vadītāja vietnieks. Natālija Praliča, Latvijas Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem sociālā rehabilitētāja.

 

Kęstutis Petrauskas prezentē metadona terapijas nodrošināšanas pamatprincipus Lietuvas īslaicīgās aizturēšanas izolatoros.
Atpakaļ uz ziņu sadaļu

 

Slide 1
PROVISION OF METHADONE MAINTENANCE THERAPY IN POLICE CUSTODY CENTRES IN LITHUANIA