Konferencē informēs par Baltijas valstu sasniegto HIV profilakses jomā ieslodzījuma vietās

(ievietots 31/05/2010)

 

Otrdien, 1.jūnijā viesnīcā "Avalon Hotel" (Kalēju iela 70, Rīga) pl.09.30 sāksies 2 dienu starptautiska konference "Ekvivalenta HIV profilakse un aprūpe ieslodzījuma vietās: no politikas līdz praksei"

Konferenci atklās Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medin, Latvijas Republikas Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Visvaldis Puķīte un Apvienoto Nāciju Narkotiku un noziedzības biroja (United Nations Office on Drugs and Crime - UNODC) reģionālā projekta koordinatore Signe Rotberga.

Konferences pirmā diena tiks veltīta HIV profilakses jautājumiem. Ieslodzījuma vietu darbinieki dalīsies ar savu pieredzi apmācot ieslodzītos par HIV profilaksi, drošu seksu un narkotiku lietošanas radītā kaitējuma mazināšanu. Tāpat klātesošiem būs iespēja noskatīties videomateriālu, kurā ieslodzītie atklāj savas domas par apmācībām un to nepieciešamību.

Konferences otrajā dienā uzmanība tiks pievērsta narkotiku atkarības ārstēšanas jautājumiem, informējot gan par citu Eiropas Savienības valstu pieredzi nodrošinot ieslodzītajiem farmakoterapiju ar metadonu un tīras šļirces, gan uzsverot policijas lomu ārstēšanas nepārtrauktības nodrošināšanā. Jāatgādina, ka farmakoloģiska opioīdu atkarības ārstēšana ir droša, efektīva un lēta metode, kas ne vien uzlabo pacientu veselību un sociālo stāvokli, bet arī samazina noziedzību un narkotisko vielu lietošanu, tādējādi ievērojami pazeminot HIV izplatības riskus. Latvija, Lietuva, Slovākija, Bulgārija un Grieķija ir vienīgās valstis Eiropas Savienībā, kuru ieslodzījuma vietās vēl joprojām nav pieejama farmakoterapija opioīdu atkarības ārstēšanai.

Konferencē piedalīsies vairāk kā 100 dalībnieki no Baltijas valstīm, kā arī Spānijas, Rumānijas, Nīderlandes un Lielbritānijas, pārstāvot gan politikas veidotājus, ministrijas, valsts aģentūras, ieslodzījuma vietas, policiju, gan pašvaldības un nevalstisko organizāciju sektoru.

Konference notiek UNODC projekta "HIV/AIDS profilakse un aprūpe injicējamu narkotiku lietotāju vidū un ieslodzījuma vietās Igaunijā, Latvijā un Lietuvā" ietvaros. Projekts tika uzsākts 2006.gada beigās un tiek ieviests sadarbībā ar Baltijas valstu veselības un tieslietu ministrijām, lai sasniegtu ANO dalībvalstu deklarēto mērķi par vispārējas pieejas HIV profilaksei, ārstēšanai un aprūpei nodrošināšanu līdz 2010. gadam.

 

Sagatavoja: Evija Dompalma

UNODC Nacionālā koordinatore Latvijā

Tālr. 67503602

E-pasts: Evija.DOMPALMA@unodc.org

 

Atpakaļ uz ziņu sadaļu