Rīgā notiks konference "Metadona terapija Latvijā: pieejamība un kvalitāte"

(ievietots 17/11/2010)

 

Piektdien, 3.decembrī viesnīcā "Tallink Hotel Riga" (Elizabetes iela 24, Rīga) pl. 9.00 sāksies konference "Metadona terapija Latvijā: pieejamība un kvalitāte".

Lai atskatītos uz pēdējos gados paveikto metadona terapijas pieejamības uzlabošanā un iepazīstinātu ar jaunām iespējām un nākotnes iecerēm, UNODC un Latvijas Narkologu asociācija kopīgi organizē konferenci "Metadona terapija Latvijā: pieejamība un kvalitāte".

Farmakoterapija ar metadonu ir pasaulē atzīta, droša, efektīva un lēta opioīdu atkarības ārstēšanas metode, kas ne vien uzlabo pacientu veselību un sociālo stāvokli, bet arī ievērojami samazina HIV izplatības riskus. Neskatoties uz to, Latvijā līdz šim ārstēšana bija pieejama ļoti nelielam skaitam pacientu. Jaunu metadona terapijas vietu izveidošana ārpus Rīgas un pacientu skaita palielināšana plānota politikas plānošanas dokumentā "Cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas izplatības ierobežošanas programma 2009.-2013. gadam". To paredz arī Latvijas kā ANO dalībvalsts apņemšanās līdz 2010. gadam nodrošināt vispārēju pieeju HIV profilaksei un ārstēšanai. Kopš 2007.gada sākuma ievērojamu atbalstu šī mērķa sasniegšanai ir sniedzis ANO Narkotiku un noziedzības biroja (United Nations Office on Drugs and Crime - UNODC) un Veselības ministrijas kopīgi realizētais projekts "HIV/AIDS profilakse un aprūpe injicējošo narkotiku lietotāju vidū un ieslodzījuma vietās Igaunijā, Latvijā un Lietuvā".

Konferences dalībnieki tiks iepazīstināti ar metadona terapijas mērķiem, tās ietekmi uz pacientu un ieguvumiem visai sabiedrībai kopumā. Konferencē tiks sniegts pārskats par esošo situāciju Latvijā, kā arī labās prakses piemēri no pēdējo divu gadu laikā uzsāktajām programmām dažādās Latvijas pilsētās. Īpaša uzmanība tiks pievērsta policijas un probācijas dienestu sadarbībai ar narkologiem ar mērķi veicināt atkarīgo cilvēku iesaistīšanu ārstēšanas programmās un samazināt noziedzību.

Papildus informācija par konferenci pieejama zvanot uz tālruni 67503602.

Konferences programma [šeit]

 

Atpakaļ uz ziņu sadaļu
PROVISION OF METHADONE MAINTENANCE THERAPY IN POLICE CUSTODY CENTRES IN LITHUANIA