Seminārs "Kaitējuma mazināšana Baltijas valstīs - nākotnes perspektīvas"

(ievietots 07/10/2010)

 

Pirmdien, 25.oktobrī viesnīcā "Konventa sēta" (Kalēju iela 9/11, Rīga) pl.10.00 sāksies 2 dienu seminārs "Kaitējuma mazināšana Baltijas valstīs - nākotnes perspektīvas".Semināra mērķa auditorija ir HIV profilakses punktu darbinieki Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī HIV politikas veidotāji un lēmumu pieņēmēji.

Semināra pirmajā dienā plānots iepazīstināt klātesošos ar līdzbiedru iesaistes modeļa* pamatprincipiem un tā ieviešanas pieredzi Ukrainā. Kaitējuma mazināšanas pakalpojumu pilnveidošanai un esošās situācijas apzināšanai noderīga būs informācija par projekta "Injicējamo narkotiku lietotāju līdzbiedru iesaistīšana HIV profilaksē" ieviešanu Latvijā un Lietuvā. Savukārt pirmās dienas noslēgumā semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar HIV profilakses punktu līdzšinējiem darbības rezultātiem un nākotnes perspektīvām.

Semināra otrā diena tiks veltīta apmācībām par kaitējuma mazināšanas pasākumiem amfetamīnu tipa stimulantu lietotājiem. Apmācības vadīs Ludmila Šulga no Ukrainas Starptautiskās HIV/AIDS alianses, kurai ir ilgstoša pieredze darbā ar amfetamīnu lietotājiem Ukrainā.

Seminārs notiek UNODC projekta "HIV/AIDS profilakse un aprūpe injicējamu narkotiku lietotāju vidū un ieslodzījuma vietās Igaunijā, Latvijā un Lietuvā" ietvaros. Semināra darba valodas būs krievu un angļu, un visā pasākuma laikā tiks nodrošināta sinhronā tulkošana.

Papildus informācija par semināru pieejama zvanot uz tālruni 67503602.

*Līdzbiedru iesaistes modelis (angliski - Peer-Driven Intervention) balstīts uz narkotiku lietotāju iesaisti citu narkotiku lietotāju apmācībā par HIV profilaksi, par to saņemot atlīdzību dažādu bonusu veidā.

 

Atpakaļ uz ziņu sadaļu
PROVISION OF METHADONE MAINTENANCE THERAPY IN POLICE CUSTODY CENTRES IN LITHUANIA