Seminārs par injicējamu narkotiku lietotāju līdzbiedru iesaistīšanu HIV profilaksē

(ievietots 04/01/2010)

 

No 2009. gada 9. - 13. novembrim Siguldā notika seminārs par injicējamu narkotiku lietotāju (INL) un viņu līdzbiedru apmācību un iesaistīšanu HIV profilaksē. Seminārā piedalījās adatu un šļirču programmu darbinieki no Latvijas un Lietuvas, un to vadīja Aleksandra Datsenko no Starptautiskās HIV/AIDS Alianses Ukrainā un Vilnis Meiers no UNODC Baltijas valstu biroja.

Semināra mērķis bija sniegt zināšanas par INL līdzbiedru iesaistīšanas modeli, kā arī prasmes tā organizēšanai un ieviešanai. Modelis ir vērsts uz jaunu klientu piesaisti kaitējuma mazināšanas programmām, kā arī INL apmācīšanu par drošāku narkotiku lietošanu, drošu seksu un citiem HIV profilakses pasākumiem. Modeļa priekšrocība, salīdzinot ar tradicionālajām informācijas sniegšanas pieejām, ir pašu INL izmantošana, lai informētu savus līdzbiedrus. Par sekmīgi veiktu apmācību INL saņem nelielu atlīdzību.

Četrās semināra dienās tā dalībnieki iepazinās ar līdzbiedru iesaistes modeļa būtību un tā realizācijas etapiem, uzzināja par dažādiem veidiem, kā piesaistīt pirmos klientus - tā saucamās "sēklas", kā arī iepazinās ar projekta dokumentāciju un adaptēja to darbam Latvijā un Lietuvā. Lielu dalībnieku interesi izraisīja praktiskās nodarbības, kuru laikā ar lomu spēļu palīdzību tika apgūtas iemaņas apmācīt narkotiku lietotājus, iesaistīt viņus projektā un reģistrēt visu nepieciešamo informāciju.

INL līdzbiedru iesaistīšanas modeļa ieviešana Latvijā tiks uzsākta 2010. gada janvārī.
...

palielināt

palielināt

palielināt

Atpakaļ uz ziņu sadaļu