Islamic Republic of Iran

 

ایران در شصت و سومین اجلاس کمیسیون مواد مخدر شرکت کرد

شصت و سومین اجلاس کمیسیون مواد مخدر روز دوشنبه 2 مارس، برابر با 12 اسفند 1398، در مرکز بین المللی وین آغاز به کار کرد. سردار اسکندر مؤمنی، دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران نیز در این اجلاس شرکت کرد.
به گفته نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، آقای کاظم غریب آبادی، سردار مؤمنی سخنرانی خود را در این اجلاس ایراد کرد.
به گفته آقای غریب آبادی، سردار مؤمنی با خانم قادا والی، مدیر اجرائی جدید دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد، و برخی از سران هیئت های شرکت کننده دیدار و گفتگو خواهد کرد.
در این اجلاس موضوعاتی پیرامون اجرای توفقات بین المللی در خصوص کنترل مواد مخدر و پیگیری تعهدات در سطوح کشوری، منطقه ای و بین المللی مورد بحث قرار خواهند گرفت.
هیئت هایی از کشورهای عضو، نمایندگانی از سازمان های غیر دولتی و سازمان های بین المللی در این اجلاس شرکت خواهند کرد.
جمهوری اسلامی ایران نمایشگاهی از اقدامات انجام شده توسط این کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر در مقر سازمان ملل متحد در وین بر پا کرده است.
دستور کاری این اجلاس شامل موضوعاتی از قبیل اجرای توافقات بین المللی، پیگیری تعهدات کشوری، منطقه ای و بین المللی نامبرده در اعلامیه وزرا در سال 2019 پیرامون مواد مخدر و آرمان های توسعه پایدار است.

   
       

ویدئوی تهیه شده توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران