Islamic Republic of Iran

 

   

علم فعالیت های خانواده
گذراندن وقت با کیفیت با خانواده، به تشکیل خانواده های استوارتر و متحدتر می انجامد. فعالیت های خانوادگی گروهی مثل آشپزی، نقاشی یا نوازندگی موجب استحکام پیوندها، اعتماد و عشق متقابل می شوند و تاب آوری و اعتماد به نفس را در کودکان بیشتر می کنند.
توضیحات بیشتر...

 

 ****

   

علم گوش دادن
گوش دادن فعال و صحبت با کودکان ضروری است. کودکان اغلب نگرانی های خود را پنهان می کنند و ممکن است با این که نشان نمی دهند مضطرب باشند. صحبت با کودکان درباره تجربیاتشان می تواند به آنها کمک کند که احساس اطمینان یافته و از اضطرابشان کاسته شود.
توضیحات بیشتر... 

 

  ****

   

دانش مهرورزی
شواهد علمی ثابت کرده است که ابراز محبت و پاسخ به نیازهای عاطفی کودک یکی از مهم‌ترین کارهایی است که والدین می‌توانند برای کمک به رشد کودک انجام دهند. ابراز محبت جسمانی دارای فوایدی واقعی برای سلامت و رشد کودک است، که تأثیراتش در بزرگ‌سالی نیز مشاهده می‌شود.
توضیحات بیشتر...

 

 ****

   

دانش احترام گذاشتن و آگاه ساختن
چگونه با کودک در مورد خطرات فضای مجازی صحبت کرده و آن‌ها را در مقابل این خطرات حفظ کنیم.
اگرچه فضای مجازی در اینترنت می‌تواند منبع مناسبی برای یادگیری و ایجاد ارتباط اجتماعی باشد، خطراتی نیز به همراه دارد. عامل کلیدی در حفاظت از کودکان در مقابل این خطرات، ارتباط صادقانه و آزاد با آن‌هاست.
بسیار مهم است که با کودکان صادق باشید، اما اطلاعاتی که به آن‌ها می‌دهید باید مناسب سن و دوستدار کودک باشد. اگر اطلاعاتی که در مورد خطرات پیرامون به کودک می‌دهید کامل نباشد، آن‌ها با استفاده از تخیل خود آن را کامل می‌کنند، که خود می‌تواند باعث افزایش اضطراب کودک شود.
توضیحات بیشتر...

 

 ****

   

علم شکیبایی
شکیبایی نشان دادن باعث می شود کودک احساس کند به او اهمیت داده می شود و دوستش دارند و کلید ایجاد روابط معنادار و ارتباطات خوب است.
توضیحات بیشتر...

 

 ****

   

دانش فعالیت بدنی
شواهد علمی بسیاری دربارۀ فواید فعالیت بدنی برای کودکان وجود دارد. ازاین‌رو، افزودن این فعالیت‌ها به برنامه روزانه تمام اعضای خانواده توسط والدین و مراقبین می‌تواند سودمند باشد. 
توضیحات بیشتر...

 

 ****

   

علم تحسین
یکی از موثرترین روش ها برای بهبود رفتار، تحسین درست و صمیمانه است که می تواند به سادگی یک لبخند، تایید کردن با اشاره دست یا واژه ای انگیزه بخش باشد. 
توضیحات بیشتر...

 

 ****