Islamic Republic of Iran

 

     

پیام خانم غدا والی، مدیر اجرایی دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد 2021 ـ "حق شما، نقش شما: به فساد، بگویید نه"

 

هر فرد حق دارد تا عدالت و فرصت، خدمات عمومی، و آینده پایدار داشته باشد.

فساد این حقوق و سایر حق­ها را تضعیف می­کند.

فساد ، در حالیکه جرم، استثمار و طردشدگی را فراهم می آورد و انسان­ها و کره زمین را به مخاطره می اندازد، و بهبود از همه­ گیری را به خطر می­اندازد، برای جهان تریلیون­ها دلار هزینه دارد.

در روز جهانی مبارزه با فساد، به یاد داشته باشیم که هر یک از ما در ایستادگی برای آنچه صحیح است، نقشی داریم.

وقتی شما از پرداخت یا دریافت رشوه امتنا می­کنید، حتی زمانی که آن یک رویه جاری باشد؛ وقتی شما یک عمل فاسد را گزارش می­ دهید، حتی زمانی که بر شما تأثیری ندارد؛ و وقتی شما در ورزش، تجارت و زندگی عادلانه بازی می­کنید؛ با فساد مبارزه می­کنید. 

جمعیت یک میلیارد و هشتصد میلیونی جوانان جهان بیشترین سهم را دارند و آنها افق دید و عقایدی برای یافتن راه­ حل­ های انتقالی از فساد و برای متعهد نمودن رهبران دارند.

ما می­ بایست فرصت­هایی ایجاد کنیم، تا جوانان به عنوان محافظان آینده تمامیت، بتوانند نقش خود را ایفا کنند.

ما در دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد نسبت به نقش خود در حمایت از کشورها برای همکاری و اقدام بر اساس کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد مصمم باقی خواهیم ماند.

به علاوه، ما با شرکای خود در بخش­ های عمومی و خصوصی، همچنین در جامعه مدنی، در تعامل هستیم تا شفافیت، تمامیت و حاکمیت قانون را ترویج نماییم.

از طریق پیشگیری از فساد و بازگرداندن دارایی­های مسروقه، ما منابع برای پیشرفت و شغل­ های جدید، ایجاد مقاومت در برابر خطرهای آینده، توانمندسازی زنان و افراد جوان، و بسترسازی برای یک آینده عادلانه­تر را آزاد می­نماییم.

برای بهبود، برای امیدهایمان در دستیابی به آرمان­ های توسعه پایدار و برای حقوق همه افراد، بیایید به نقشمان در نه گفتن به فساد جامعه عمل بپوشانیم.

متشکرم.