Islamic Republic of Iran

 

قاچاق بین المللی معمولا از طریق دریا صورت می گیرد- دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد

 

مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد- 11 دسامبر 2013

 

Participants of International Conference on Development of International Law of the Sea
 

به گفته آقای لیک بونوات،نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران، بیشتر شکل های قاچاق بین المللی از یک قاره شروع می شود و در قاره ای دیگر، معمولاً از طریق دریا پایان می پذیرد. او در " کنفرانس بین المللی توسعه قانون بین المللی دریاها، 20 سال پس از اجرایی شدن کنوانسیون قانون دریاهای سازمان ملل متحد " که در سالن جمعیت هلال احمر ایران در یازدهم و دوازدهم دسامبر 2013 برگزار شد، افزود که در سال 2009 عواید حاصل از قاچاق مواد مخدر و دیگر فعالیت های جرایم سازمان یافته بین المللی به طور تخمینی بیش از 870 میلیارد دلار در سال را تولید می کند.

 

UNODC Representative in Iran Mr. Leik Boonwaat

او همچنین اضافه کرد "گروه های جرایم سازمان یافته برای جرایم منفعت زا که درآمدهای کلان تولید می کنند از مسیر های دریایی استفاده می کنند." آقای بونوات گفت که دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد توسعه یک برنامه جرایم دریایی را مد نظر دارد. او همچنین گفت دفتر مقابله با مواد مخدر وجرم سازمان ملل متحد در فعالیت هایش برای مقابله با دزدان دریایی سومالی با چالش های جرایم دریایی جدید روبرو شده است و افزود که این برنامه بر تخصص به دست آمده از برنامه مقابله با دزدان دریایی و دیگر برنامه ها با رویکردهای دریایی از جمله  حمل و تحویل تحت نظارت، برنامه های مقابله با مواد مخدر، مقابله با قاچاق انسان و مهاجرین، بنا می شود.

 

"

این کنفرانس دو روزه به طور مشترک توسط انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد ، کمیته بین المللی صلیب سرخ، سازمان محیط زیست ایران، مرکز امور حقوقی بین الملل نهاد ریاست جمهوری، کمیته ملی حقوق انسانی هلال احمر و دفتر مقابله با مواد مخدرو جرم سازمان ملل متحد برگزار شد.

.

 

آقای مارتین گفت در پنل کمیته بین المللی صلیب سرخ در این کنفرانس سه سخنرانی انجام خواهد شد: سخنرانی درباره محاصره دریایی به عنوان روشی در درگیری های مسلحانه دریایی، فعالیت ها درباره نسخه به روز شده نقطه نظرات کمیته بین المللی صلیب سرخ درمورد کنوانسیون های ژنو به خصوص کنوانسیون ژنو2، و موضوعات نوظهور پیرامون دزدی دریایی.

.


IAUNS Chairperson Dr. Nasirn Mossaffa
briefing the participants on educational activities
of IAUNS and the role of IAUNS in organizing the Law of the Sea Conference
 

Head of ICRC Mission in Iran Mr. Olivier Martin
 
 

 

 

Secretary of International Conference on Development of International Law of
the Sea Dr. Bahram Mostaghimi, briefing the participants on efforts done by
his team for organizing the Conference

برای مطالعه منبع اصلی لطفا وبسایت مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد را مشاهده نمایید.