Islamic Republic of Iran

 

افزایش دانش مربیان مرکز سگ گمرک جمهوری اسلامی ایران  توسط دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد

 

 

تهران - 25 آوریل 2019 - دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران  یک کارگاه و ماموریت آموزشی به کشور هلند برای مربیان مرکز سگ گمرک ایران، به منظور ارائه آموزش نظری و عملی و همچنین بازدید از واحدهای مرکز سگ پلیس و گمرک در مراکز سگ پیشرو برگزار کرد.

هدف از این آموزش که برای هفت مربی ارشد از مرکز سگ گمرک ایران برگزار شد، ارتقاء دانش آموزشگران مرکز سگ گمرک ایران در زمینه انتخاب، فیزیولوژی و روانشناسی، تغذیه، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش سگ‌های مواد یاب بود. شرکت‌ کنندگان همچنین به منظور انتقال دانش‌هایی که از کارشناسان هلندی آموختند به کاربران تازه‌ کار سگ در مرکز سگ گمرک، آموزش دیده اند.

جلسات عملی که در جریان این آموزش 10 روزه پیش‌بینی شده بود، فرصتی برای مربیان مرکز سگ گمرک به منظور مشاهده، مقایسه و به ‌روزرسانی دانش خود ایجاد کرد. تکنیک‌های جستجو و اصلاح رفتار در سگ‌ها توسط مربی هلندی این دوره آموزشی مورد تأکید و توجه قرار گرفت.

 

ایران کماکان یکی از مسیرهای اصلی ترانزیت قاچاق مواد مخدر از افغانستان به کشورهای اروپایی است. دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد همکاری مستحکم با دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف از جمله ظرفیت‌سازی برای نیروهای انتظامی ایران ایجاد کرده است و در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و پیش‌سازها، برای جمهوری اسلامی ایران کمک‌های فنی تأمین کرده است. مربیان مرکز سگ گمرک ایران، که توسط دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد آموزش دیده‌اند، در کار روزانه خود در گذرگاه‌های مرزی در سراسر کشور از دانش خود استفاده خواهند کرد و به جستجو در کامیون‌ها، کانتینرها و محموله‌های ارسالی که از نقاط ورود قانونی می‌گذرند، بپردازند.

این رویداد به عنوان بخشی از فعالیت‌های پیش‌بینی شده در چارچوب زیربرنامه 1 "مدیریت مرزی و قاچاق غیرقانونی" برنامه مشارکت کشوری (2019-2015 ) دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد برای جمهوری اسلامی ایران با کمک مالی سخاوتمندانه دولت ژاپن برگزار شد.

****

برای دریافت اطلاعات بیشتر:
حسین عسگریان، کارشناس ارشد برنامه
 دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران  
تلفن: 81 ـ 77 83 87 88 (21 ـ 0098)  
فاکس: 00 67 79 88 (21 ـ 0098)  
پست الکترونیکی: hossein.asgarian@unodc.org