Islamic Republic of Iran

 

دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل متحد در ایران بسته ای حمایتی پیرامون پیشگیری از ویروس کووید-19 را برای مصرف کنندگان مواد مخدر تهیه كرد

 

افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند، به دلیل رفتارهای مرتبط با مصرف مواد مخدر و محل هایی که در آن از مواد مخدر استفاده می کنند،  بیشتر در معرض خطر عفونت ویروس کرونای جدید (کووید-19) قرار دارند. این امر دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل متحد در ایران را بر آن داشت تا یك بسته حمایتی برای یكی از آسیب پذیرترین گروه های در معرض خطر ویروس کووید-19 در ایران تهیه كند.

این بسته حمایتی، توسط دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل متحد در ایران و با همکاری ستاد مبارزه مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران در اسفند ماه 1398 تهیه شد و شامل یک بروشور و سه پادکست است. از آنجائی که جمعیت هدف مصرف کنندگان مواد مخدر بودند، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران برای تهیه این بسته حمایتی با کارشناسان و پزشکان متخصص که در زمینه پیشگیری و درمان مواد مخدر فعالیت می کنند، مشورت کرد تا از کاربردی بودن مطالب منتشر شده برای مخاطبان هدف اطمینان حاصل نماید.

این بسته شامل یک  بروشور ، به زبان فارسی است که اطلاعات اولیه و مهم در مورد ویروس کرونای جدید (کووید -19)، از جمله نحوه شیوع آن، علائم آن، نحوه جلوگیری از ابتلا یا گسترش ویروس و همچنین سایر اطلاعات مفید برای مصرف کنندگان مواد مخدر در ایران  را ارائه می دهد. این بروشور همچنین لیستی از شماره تلفن های  ضروری جهت تماس در صورت بروز بیماری را شامل می شود.

این بسته همچنین شامل سه پادکست (پیام صوتی) است که در مراحل بعدی و در پاسخ به درخواست تیم میدانی برای داشتن همان اطلاعات  بروشوردر قالب های مختلف برای کسانی که نمی توانند یا علاقه ای به خواندن ندارند،  تهیه شده است. این پادکست ها به صورت حرفه ای ساخته شده اند و موضوعات آموزنده از جمله شستشوی کامل دست در پاتوق ها و کلیه اطلاعات ذکر شده در این بروشور را در بر می گیرند. بسته آموزشی دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل متحد با گنجاندن تجربه عملی در مورد چگونگی ارائه مجموعه ای از اطلاعات کلیدی از طریق دسترسی به گروه های آسیب پذیر در کشور در شرایط اپیدمی طراحی شده است.

بسته ای حمایتی پیرامون پیشگیری از ویروس کووید-19 را برای مصرف کنندگان مواد مخدر

PDF
پادکست ۱
پادکست ۲
*
 پادکست شستشوی دست