Islamic Republic of Iran

 

دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران در جشنواره پیشگیری از مصرف مواد و اچ آی وی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب شرکت کرد

 

دانشجویان در مسابقات بازی‌های سنتی شرکت کردند

تهران ، 2 آبان 1397 - در سومین روز از جشنواره پیشگیری از مصرف مواد و اچ آی وی، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران به مرکز تحقیقات اختلالات رفتاری و سوء مصرف مواد در دانشگاه آزاد اسلامشهر ملحق شد. این رویداد در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با حضور صدها نفر از مقامات دولتی، اساتید و دانشجویان از 29 مهر تا 1 آبان 1397 برگزار شد. این جشنواره صدها دانشجوی جوان را که در رویدادهای "ورزش علیه مواد مخدر" شرکت کردند، جذب کرد. 

کارمندان دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران در برنامه های مختلف ورزشی به دانشجویان و برگزارکنندگان پیوستند و فضای بسیار سرگرم کننده و مهیجی را برای همه شرکت کنندگان ایجاد کردند. این رویداد با هدف و اطلاع رسانی به دانشجویان با آخرین دانستنی های سبک زندگی سالم، مواد مخدر و اچ آی وی بود.

 

دانشجویان مقابل غرفه‌ی انجمن معتادان گمنام

این رویداد اطلاعاتی را پیرامون موضوعات مربوط به مواد مخدر، مصرف مواد مخدر و اچ آی وی ارائه داد. غرفه های متعدد با مشارکت سازمان های مختلف مردم نهاد ، بروشور اطلاعات، کتاب ها و دستورالعمل ها را در میان بازدیدکنندگان در اطراف محوطه دانشگاه توزیع شدند.

اداره بهداشت اسلامشهر دو مینی بوس را با کارمندان مجرب با امکانات آزمایش در "خودروهای آزمایش HIV برای زنان و مردان" برای مراجعین فراهم کرده بود. صدها نفر از دانشجویان از این رویداد بازدید کرده و بیش از دویست دانشجو در تست  خصوصی اچ آی وی  شرکت کردند.

دکتر حاجی رسولی، رئیس مرکز تحقیقات اختلالات سوء رفتار و اختلالات رفتاری در دانشگاه آزاد و برگزار کننده این جشنواره، از این رویداد به عنوان یک گام موفق در جمع آوری جامعه، دانشجویان و استادان برای بحث آزاد و تبادل نظر در مورد چالش های مصرف مواد مخدر و اچ آی وی یاد کرد. علاوه بر این، فرصتی برای دانشجویان فراهم شد تا به صحبت های مصرف کنندگان بهبود یافته که آشکارا در مورد تجربیات خود به عنوان مصرف کنندگان مواد مخدر و مراحل بازتوانی از مواد مخدر سخن می گفتند، گوش فرا دهند.

 

****

برای دریافت اطلاعات بیشتر:
گلاره مستشاری، کارشناس ارشد کاهش تقاضای مواد مخدر
دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران
تلفن: 81 ـ 77 83 87 88 (21 ـ 0098)
فاکس: 00 67 79 88 (21 ـ 0098)
پست الکترونیکی:  gelareh.mostashari@un.org